Malotřídní škola s klidnějším průběhem výuky
více o škole
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Muzeum Stavitelství Plasy

Muzeum Stavitelství PlasyDne 13.10.2021 navštívili žáci naší školy Muzeum Stavitelství Plasy. V první části exkurze žáci měli možnost seznámit se s expozicemi muzea. Pod odborným vedením získali informace o vývoji stavebních prvků a materiálů. Následně o jejich použití při stavbě. Proběhla zde i část praktická, kde mohli uplatnit získané vědomosti a vyzkoušet svoji zručnost při stavbě komínu. Tato činnost žáky velmi nadchla a bavila je.

V další části žáci navštívili truhlářskou dílnu. Zde starší žáci vytvářeli ze dřeva stojánek na mobilní telefon a mladší žáci tvořili z dřevěných materiálů formuli. Žákům s výrobou pomáhali zaměstnanci muzea a s jejich pomocí si vyzkoušeli několik nástrojů, které bylo potřeba použít k výrobě předmětů. V této dílně opět prověřili svoji zručnost. Své výrobky si žáci odvezli jako upomínku na tento výlet.


Komentáře


  • 23. 5. 2023 22:40
    Valach
    Valach.cz

    To je fajn. Víc takových vzdělávacích výletu :)


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů