Malotřídní škola s klidnějším průběhem výuky
více o škole
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Muzeum Stavitelství Plasy

Muzeum Stavitelství PlasyDne 13.10.2021 navštívili žáci naší školy Muzeum Stavitelství Plasy. V první části exkurze žáci měli možnost seznámit se s expozicemi muzea. Pod odborným vedením získali informace o vývoji stavebních prvků a materiálů. Následně o jejich použití při stavbě. Proběhla zde i část praktická, kde mohli uplatnit získané vědomosti a vyzkoušet svoji zručnost při stavbě komínu. Tato činnost žáky velmi nadchla a bavila je.

V další části žáci navštívili truhlářskou dílnu. Zde starší žáci vytvářeli ze dřeva stojánek na mobilní telefon a mladší žáci tvořili z dřevěných materiálů formuli. Žákům s výrobou pomáhali zaměstnanci muzea a s jejich pomocí si vyzkoušeli několik nástrojů, které bylo potřeba použít k výrobě předmětů. V této dílně opět prověřili svoji zručnost. Své výrobky si žáci odvezli jako upomínku na tento výlet.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů